Trenerskie podsumowanie

• autor: Kiero, 2011-11-13 19:49

Poprosiliśmy naszego Trenera Piotra Grajewskiego o krótkie podsumowanie rundy w postaci odpowiedzi na kilka naszych pytań. Zapraszamy do przeczytania tego krótkiego wywiadu

Jak oceniasz rundę jesienną sezonu 2011/2012 w wykonaniu naszego zespołu ?

W rundzie jesiennej rozegraliśmy 11 spotkań, w których odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Stosunek bramek 29-12.

Uważam, że biorąc potencjał i możliwości naszego zespołu, to te 5 porażek, rzutuje na ocenę rundy i było ich zdecydowanie za dużo. Szczególnie bolą przegrane na własnym boisku, gdzie nie byliśmy zespołem słabszym, a schodziliśmy pokonani. Za całą rundę jesienną, w skali 1-6, zespołowi wystawiłbym 3+

Czy 7 miejsce zadawala Cię?

Oczywiście, że nie!!!  Przed rundą zakładałem, że będziemy walczyć o podium. Chociaż dla mnie jak wiesz, liczą się również inne aspekty, to wiadomo, że wszyscy i tak patrzą na miejsce w tabeli.

Co było twoim zdaniem przyczyną zajęcia dopiero 7 miejsca a jak wiemy aspiracje były wyższe ?

Główną przyczyną była słaba skuteczność naszych zawodników, bo 29 bramek strzelonych, to szału nie robi. W kilku meczach zabrakło zdecydowania i szczęścia pod bramką przeciwnika. Myślę, że również brak zdecydowanego lidera w drużynie, który by zmobilizował i pomógł na boisku zawodnikom, był przyczyną dalekiego miejsca.

Który z twoich zawodników grał solidnie na równym poziomie , który Cię zawiódł a który wyraźnie podniósł formę i umiejętności ?

Najrówniej grał Jakub Kapela, co jest odzwierciedleniem klasyfikacji na najlepszego zawodnika. Solidnie grała nasza obrona i bramkarze (strata tylko 12 bramek), choć i im zdarzało się rozdawać prezenty, po których przeciwnik wygrywał mecze. Żaden z zawodników mnie nie zawiódł, chociaż niektórzy mieli bardzo dobry początek rundy tak jak Michał Igliński, a niektórzy błysnęli na koniec jak Mateusz Lipkowski. Trochę zabrakło mi w niektórych spotkaniach wiary we własne możliwości, dotychczasowych wyróżniających się zawodników, jak Jakub Przesmycki, Kamil Bonna, Patryk Jarantowicz czy Brajan Graczyk.

Jak oceniasz poszczególne formacje drużyny ?

Podtrzymując skalę ocen, to :

Bramkarze – 4

Obrona – 4

Pomoc – 3+

Napastnicy – 3

Myślę, że dużo pracy przed nami, aby w rundzie wiosennej poprawić naszą grę i miejsce w tabeli.

A na koniec ?

Na zakończenie chciałbym złożyć serdeczne podziękowania całej kadrze naszej drużyny, za pomoc w prowadzeniu zespołu. Pozdrawiam