statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie Trampkarzy w lidze okręgowej

• autor: Kiero, 2011-11-14 18:14

Zgodnie z obietnicą dziś przedstawiamy krótkie podsumowanie i końcową tabelę ligi okręgowej trampkarzy gdzie w dwóch drużynach pomagali nasi zawodnicy. Mistrzem jesieni została drużyna Wda/Strażak Przechowo a bardzo wysokie bo trzecie miejsce zajął zespół Wda Gresta Świecie.

Szczegóły poniżej

W tym sezonie zdarzyło się po raz pierwszy że pomagaliśmy aż dwóm drużynom jednocześnie a wynikało to z fuzji pomiędzy Wdą Świecie a Strażakiem Przechowo. Po wielu dyskusjach i rozmowach Zarządy obu klubów postanowiły zgłosić do rozgrywek aż trzy zespoły Trampkarza. My jak starsi rocznikowo mieliśmy zapewniony start w Lidze Wojewódzkiej a pozostałe dwie w lidze okręgowej. Już w pierwszej kolejce doszło do derbowego pojedynku gdzie na boisku w Świeciu Gresta zremisowała z Wda/Strażak 3:3. W późniejszych meczach lepiej prezentowali się zawodnicy Wda/Strażak którzy w 10 meczach rundy wygrali 7 spotkań , 3 zremisowali i nie odnieśli żadnej porażki. Świetnie spisał się w tej rundzie nasz były zawodnik Fabian Rozmus który zdobył 24 bramki !!!. Wda Gresta natomiast zajęła trzecie miejsce ze stratą 3 punktów do lidera lecz ma tyle samo oczek co drugi Start Warlubie. Na pewno czkawką podopiecznym Trenerów Damiana Ejankowskiego i Wojtka Sarneckiego odbija się bezbramkowy remis ze słabiutką drużyną z Górnej Grupy.

11. Tęcza Wiąg                             3       14-71

Jest wiele komentarzy i zapytań odnośnie gry naszych zawodników w tych dwóch ekipach. Naprawdę uwierzcie mi że sprawdziłem przed sezonem dokładnie jak ma to wyglądać bo nasza drużyna wręcz brzydzi się jakimkolwiek „podstawką” czy też „lewą kartą”. Osobiście w siedzibie okręgu w tej sprawie był też Mateusz Grajewski przedstawiciel Zarządu Strażaka Przechowo. Najważniejsza zasad tego „trójkąta” jest taka że oba zespoły trampkarzy mogą korzystać z naszych zawodników lecz jeżeli dany zawodnik zagrał chociażby jedną minutę w jednym zespole to nie może już pomóc drugiemu do końca sezonu ! Druga zasada jest taka że należy pilnować norm czasowych. Co to znaczy? Nic innego jak to że jeżeli zawodnik zagrał w naszym meczu 35 minut (jedną połowę) to w trampkarzu może zagrać tylko 35 minut. Jeżeli u nas zagrał 20 minut to tam 50 minut.  Zawsze do pełnych 70 minut. Przepis ten nie dotyczy bramkarzy. Trzecia zasada to taka że drużyny nie muszą zgłaszać naszych zawodników do rozgrywek bo zgłosiliśmy ich My. W rzeczywistości wygląda to tak jak w drużynach seniorskich. Nie zagrał w meczu lub zagrał połówkę to dogrywa w drużynie rezerw.

Ktoś zapytał kiedyś czy My możemy brać zawodników z tych drużyn na nasze mecze. Odpowiadam: Tak. Lecz tu się kryje pewien regulaminowy szczegół. Otóż My musieliśmy przed sezonem zgłosić zawodników z których zamierzamy lub chcielibyśmy korzystać z ich usług. Wybraliśmy trzech. Michała Gackowskiego z Wdy/Strażak Przechowo , Karola Murawskiego i Dawida Cylca z Wdy Gresta Świecie i tylko i wyłącznie ta trójka zawodników może u nas zagrać ! Jak na razie skorzystaliśmy z usług tego ostatniego zawodnika który zagrał u nas w 4 meczach strzelając 3 bramki. Dzięki Dawid !

Oto wykaz zawodników którzy zagrali w obu drużynach

Wda/Strażak Przechowo:

Daniel Semrau , Błażej Bogdański , Sergiusz Bogdański , Kamil Pawlisz , Maciej Góra , Arek Konieczny , Jakub Kapela , Kamil Bonna

Wda Gresta Świecie :

Wojtek Ratkowski , Mateusz Lipkowski , Bruno Bronisławski , Patryk Jarantowicz , Patryk Kotala , Brajan Graczyk

Na koniec kierujemy serdeczne podziękowania dla Trenera Damiana Ejankowskiego który w ramach podziękowań za pomoc zaprosił naszych zawodników wraz ze swoją całą drużyną na kręgielnie. Przy okazji Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia Trenerze !