Po konsultacjach kadry

• autor: Kiero, 2012-02-23 14:46

No to w końcu ten obiecany artykuł o trzydniowych zgrupowaniach kadr K-P ZPN roczników 98 i 97 w których uczestniczyli nasi zawodnicy Maciej Góra , Jakub Kapela i Jakub Przesmycki oraz dwójka zawodników Wda Gresta Świecie Dawid Cylc i Karol Murawski

Szczegóły w rozwinięciu

Zaczniemy może od młodszej reprezentacji w której brał udział Maciej Góra. Zgrupowanie rozpoczęło się w czwartek 16 lutego i trwało do soboty 18 lutego. Konsultacje te miały na celu przygotowanie do gry fizycznej  i w związku z tym sztab szkoleniowy kadry ustawił trzy sparingi ze starszymi drużynami ligowymi w tym i z naszą oraz wdrożenie pewnych elementów taktycznych w grze pressingiem oraz w otwarciach akcji przez blok obronny. Oto wyniki sparingów.

K-P ZPN 98 – Wda Świecie 97      4:0

K-P ZPN 98 – Chemik Bydgoszcz 96     1:3

K-P ZPN 98 – Zawisza Bydgoszcz 97    1:2

Zadzwoniliśmy do Trenera kadry Mariusza Modrackiego o komentarz do tego zgrupowania jak i również o opinie na temat naszego zawodnika.

Bardzo przydatne konsultacje które pozwoliły mi na ocenę poszczególnych zawodników po dłuższym okresie nieobecności na kadrze. Poziom który chłopcy pokazali jest naprawdę zadowalający tym bardziej że celowo dla nich zaplanowałem gry kontrolne ze starszymi i wymagającymi rywalami. Co do Waszego zawodnika „Guriego” to chłopak wystąpił we wszystkich trzech meczach wychodząc w wyjściowym składzie. Sprawdzałem go pod kontem gry na lewej obronie i lewej pomocy. Wypadł przyzwoicie , w niczym nie zawinił a kilka jego zagrań w otwarciu akcji pomijając linię pomocy było bardzo dobrych. „Guri” zapewne będzie czytał moją wypowiedź skoro pojawi się ona na waszej stronie więc niech pamięta że wysoki poziom trzeba utrzymywać na bieżąco aby być reprezentantem kadry wojewódzkiej.

W konsultacjach wzięli udział : Krystain Kaszyński , Tomasz Żyliński , Oskar Suchodolski , Adrian Małachowski , Dawid Brończyk , Paweł Osiński (Zawisza Bydgoszcz) ; Mateusz Kłosowski , Arek Korpalski ,  (Lider Włocławek) ; Maciej Góra , Dawid Cylc , Karol Murawski ( Wda Świecie) , Cezary Głon , Paweł Laskowski , Oskar Raczkowski  (Chemik Bydgoszcz) ; Marcin Listkowski  (Lech Rypin) ; Denis Grubich , ???  (Czarni Nakło) , Mariusz Szablewski (Unia Janikowo) ; Michał Sakwiński (Myśliwiec Gostycyń )

No i kadra 97. Zgrupowanie te miało miejsce w Tucholi i rozpoczęło się w poniedziałek 20 lutego i zakończyło się w środę 22 lutego. Dwójka naszych zawodników dotarła dopiero popołudniu ponieważ rano mieliśmy badania lekarskie w Bydgoszczy.  Podczas zgrupowania Trener kadry Andrzej Magowski zaplanował zajęcia taktyczne oraz trzy mecze sparingowe.

K-P ZPN 97 – Chojniczanka Chojnice 95   2-0

K-P ZPN 97 – Chojniczanka Chojnice 96   3-0

K-P ZPN 97 – Tucholanka Tuchola  97     13:0

W ostatnim meczu nasi zawodnicy nie zagrali ponieważ zostali rano w środę zwolnieni aby uczestniczyć w turnieju piłki halowej w Świeciu w którym jak wiemy zwyciężyli.

Poprosiliśmy również o komentarz do tych konsultacji Trenera Andrzeja Magowskiego.

Trzydniowe zgrupowanie oceniam bardzo pozytywnie. Sprawdziłem po okresie zimowym prawie wszystkich moich kadrowiczów oraz czwórkę zupełnie  nowych zawodników w tym waszego Jakuba Przesmyckiego który zrobił na mnie duże wrażenie. Widać po chłopaku ze ma bardzo dobry przegląd pola , piłka go słucha no i jej bez sensu nie oddaje. Jego zagrania są naprawdę przemyślane co potwierdzał w grach wewnętrznych. Na pewno będę chciał jeszcze raz go sprawdzić oraz wybiorę się na wasz pierwszy mecz ligowy z Chemikiem Bydgoszcz. Wtedy dopiero zadecyduję czy będzie on brany pod uwagę na mistrzowskie mecze czy nadal zostanie w szerokiej kadrze którą Ja lub mój asystent będziemy obserwować. Co do Jakuba Kapeli to tutaj akurat ma on u mnie wysokie notowania chociaż nie ma żadnej taryfy ulgowej. Na zgrupowanie przyjechał z lekką kontuzją po waszym meczu sparingu z kadrą 98 i był przeze mnie troszkę oszczędzany ale i tak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Jednak podkreślam że na obecnym etapie selekcyjnym i konsultacyjnym w mojej kadrze nie ma pewniaków i każdy musi utrzymywać wysoki poziom w treningach i meczach ligowych aby do kadry być powoływanym. Utrzymuję stały kontakt telefoniczny z trenerami klubowym i wiem na bieżąco jaka jest dyspozycja danych zawodników. Cześć chłopaków jest tez u mnie w szkole więc mam ich na co dzień.

W konsultacjach wzięli udział: Arkadiusz Gajewski , Karol Żmijewski , Damian Zagórski , Damian Michalski , Daniel Włosiński Maciej Gładkowski (Zawisza Bydgoszcz), Jacek Zdrojewski , Michał Borecki , Jakub Piotrowski , Michał Marczyński (Chemik Bydgoszcz) , Bartosz Wolski (Elana Toruń) , Jan Martin , Jakub Weilandt (Tucholanka Tuchola) , Jakub Olewiński (Pomorzanin Toruń) , Jakub Kapela , Jakub Przesmycki (Wda Świecie) , Miłosz Węgierek (UKS Chełmno) , Mateusz Szymborski (Lech Rypin) , Norbert Czachorowski (Włókniarz Toruń) , Marcin Szymański (Sparta Brodnica) , Adrian Mikulski (Krajna Sępolno Krajeńskie) , Jakub Kubisz (Fala Świekatowo)

autor: kiubek 2012-02-24 13:12:15

Profil kiubek w Futbolowo Jakub Weilandt * :D

autor: Kiero 2012-02-24 16:14:17

Profil Kiero w Futbolowo Dzięki za zwrócenie uwagi. Nazwisko poprawione.