statystyki szczegółowe

Aktualności

K.P. Starogard Gdański - Wda Świecie 3:2

• autor: Kiero, 2012-03-10 15:30

Jak podkreślali po meczu obaj szkoleniowcy Piotr Grajewski i trener K.P Starogard Gdański Błażej Mierzejewski dzisiejsze spotkanie było niezwykle cenne i dało im kilka odpowiedzi na nurtujące pytania przed zbliżającymi się meczami inauguracyjnymi rundy wiosennej. K.P. wygrał z nami 3:2 a krótkie sprawozdanie z meczu poniżej.

K.P Starogard Gdański to niezwykle silny i wymagający rywal o bardzo dobrych warunkach fizycznych ponieważ jest to zespół złożony z zawodników z rocznika 97 i 96. Obaj trenerzy aby „zmęczyć” trochę bardziej swoich piłkarzy ustalili czas gry na 2 x 45 minut. Przez pierwsze 20 minut obie ekipy stworzyły sobie kilka ciekawych sytuacji lecz to drużyna K.P. jako pierwsza strzeliła bramkę. Podczas wielkiego zamieszania przed naszym polem karnym zawodnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie po którym piłka przełamała ręce naszego bramkarza i odbijając się od poprzeczki trafiła do bramki. Starogard dwie kolejne swoje bramki strzelił z ewidentnych spalonych i nawet nie chcę mi się pisać jak do tego doszło bo bym musiał pastwić się nad bardzo słabym w dniu dzisiejszym arbitrze a w meczach sparingowych przecież nie o to chodzi. Nasza drużyna gole uzyskała po dwóch bardzo podobnych do siebie sytuacjach. Najpierw Jakub Kapela zagrał w tempo do Patryka Jarantowicza który zdobył gola strzałem między nogami bramkarza a za chwile „Jarant” odwdzięczył się „Reksiowi” również pięknym plasowanym podaniem po którym Kuba strzałem przy słupku zdobył dla naszego teamu drugą bramkę. Mecz przegraliśmy 3-2 , jednak gdyby obie ekipy wykorzystały połowę stworzonych przez siebie 100% sytuacji to wynik powinien być 15-15. Sam Marcel Podufalski zmarnował z pięć , dodatkowo Jakub Przesmycki  , Maciej Andrzejewski , Miłosz Kawecki , Patryk Jarantowicz , dodatkowo ewidentny karny dla nas za faul na „Przesmyku”. Dobra , miało nie być o sędziowaniu….  Nie robimy jednak z tego żadnej tragedii. Jednostka zaliczona , wybiegana. Trener sprawdził kilka wariantów w ustawieniu i to jest najważniejsze

Skład: Semrau , Pawlisz , Kawecki , Kapela , Góra , Lipkowski , Igliński , Konieczny , Andrzejewski , Bonna , Przesmycki

Na zmianę wchodzili: Bogdański B. , Bogdański S. , Bronisławski , Jarantowicz , Podufalski

K.P Starogard Gd. – Wda Świecie 3:2  (1:0)

21’  1-0

50’  2-0

59’  2-1  Jarantowicz (as. Kapela)

85’  3-1

88’  3-2  Kapela (as. Jarantowicz)