Turbo Kozak !

• autor: Kiero, 2012-03-12 00:36

Kibice, którzy regularnie oglądają program Liga+ Extra w Canal + Sport , znają zasady konkursu sprawności piłkarskiej "Turbo Kozak". Kadra Świeckich Orłów wzorem właśnie tego programu postanowiła sprawdzić kto wśród naszych zawodników jest najlepszym „Turbo Kozakiem”  . Szczegóły poniżej

Zasady tego konkursu będą obowiązywały takie same jak w programie telewizyjnym. Po każdym treningu lub też w czasie , dwóch zawodników  zaliczać będzie wszystkie konkurencje związane z tym konkursem . Najlepszy „Turbo Kozak”  otrzyma atrakcyjną nagrodę w postaci oryginalnej koszulki meczowej zespołu seniorskiego Wdy. Przejdźmy zatem już do samych konkurencji. Otóż będzie ich siedem. Za każdą z nich będą otrzymywane punkty. W zabawie „Turbo Kozak” biorą udział wszyscy zawodnicy plus Kiero i Trener. Niektóre konkurencje wymagają jednak aby w bramce stał bramkarz więc żeby nie było jakichkolwiek niedomówień dla wszystkich zawodników zostanie wytypowany ten sam bramkarz. Gdy jednak on będzie brał udział w zadaniu no to wiadomo że będzie musiał stanąć ktoś z pozostałej dwójki naszych „łapaczy”.

Konkurencja 1 – „Sam na Sam” ; gol = 7 pkt. ; 3 próby

Zawodnik ustawia sobie piłkę w półkolu i przeprowadza akcję sam na sam z bramkarzem. Każdy gol jest za 7 punktów. Akcja przerywana jest w momencie kiedy bramkarz złapie lub wybije piłkę. Są trzy próby więc w tej konkurencji można zdobyć max 21 punktów

Konkurencja 2 – „Rzut karny” ; gol = 5 pkt. ; 3 próby

Tej konkurencji nie trzeba tłumaczyć. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 15.

Konkurencja 3 – „Karny w ciemno” ; gol 10 pkt. ; 1 próba

Wykonujemy rzut karny z zawiązanymi oczami.

Konkurencja 4 – „Rzuty wolne” ; 16m , 20m , 25m ; gol – 10 pkt. – po 1 próbie z każdej odległości

No też chyba nie trzeba tłumaczyć.

Konkurencja 5 – „Rzut rożny” – gol = 10 pkt. ; 3 próby

Z narożnika boiska trzeba trafić do pustej bramki.

Konkurencja 6 – „Obij poprzeczkę” – poprzeczka = 10 pkt. ; 3 próby

Z 16 metrów trzeba trafić w poprzeczkę. Wystarczy że piłka muśnie to punkty są zaliczone

Konkurencja 7 – „Gorszą nogą nad głowę” – 1 uderzenie = 1 pkt. ; czas = 1 minuta

Zwykła żonglerka gorszą nogą a utrudnienie jest takie że piłka musi być odbita ponad głowę. Spadniecie piłki na ziemie przerywa zadanie a odbicie piłki poniżej czubka głowy nie zalicza punktu.

Na oficjalnej stronie Canal + w dziale „video” http://www.canalplus.pl/sport/wideo   można znaleźć filmiki jak do tej pory wykonywali zadania poszczególni wybrańcy w tym ulubieniec piłkarskich kibiców  zawodnik Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma. Jego dorobek punktowy to 95. Prowadzi jednak Paweł Sobolewski z Korony Kielce który w ostatnim niedzielnym programie zdobył 105 punktów. Czy jakiś Orzełek okaże się lepszy od popularnych „Prezesa” i „Sobola” ? Zabawę zaczynamy od wtorkowego treningu.

Do walki Turbo Kozaki !!!

autor: ~piłkarz z bydgoszczy 2012-03-12 16:57:58

avatar super to u was wygląda. nasz trener to by takiego czegos nie wymyslil.