Trening bramkarski z Arkiem Onyszko !

• autor: Kiero, 2012-07-26 09:13

Piątek 27 lipca to dzień wznowienia treningów po urlopach piłkarskich. Spotykamy się o godz. 16.00  a obowiązujący strój treningowy to czerwony. Natomiast wszyscy bramkarze naszego klubu spotykają się o godz. 11.00 na specjalnym treningu bramkarskim który poprowadzi dość kontrowersyjny były reprezentant Polski Arkadiusz Onyszko. Poniżej w kilku zdaniach o sobie A. Onyszko. Zapraszam

Onyszko przez wiele lat był czołowym bramkarzem ligi duńskiej, ale dopiero kiedy wydał książkę ''Fucking Polak'' stał się w Danii prawdziwą gwiazdą. Opisał w niej swoje przemyślenia na temat Duńczyków, przyznał, że nienawidzi gejów, a dziennikarki sportowe nazwał głupimi blondynkami. Jego ówczesny klub natychmiast wyrzucił go z drużyny, ale Onyszko wciąż miał co robić w Danii - do swoich programów zapraszały go największe gwiazdy tamtejszej telewizji. W jednym z talk-show zaproszony gej wręczył mu kwiaty i pocałował go. - Byłem zaskoczony, ale oglądały mnie miliony ludzi, nie mogłem mu więc przywalić - skomentował to zdarzenie Onyszko.

A tak opowiada o sobie …..

Urodziłem się 12.01.1974r w Lublinie To właśnie w Kozim Grodzie rozpocząłem swoją przygodę z piłka nożną. Jestem wychowankiem Lublinianki Lublin. Jako  16 latek podpisałem pierwszy profesjonalny kontrakt z Zawisza Bydgoszcz.

Byłem w składzie reprezentacjach Polski do lat 16 , 18 i 21. Grałem również w  srebrnej drużynie olimpijskiej z Barcelony z 1992 roku. W Polskiej Lidze rozegrałem ponad 100 meczy i grałem w takich klubach jak Legia, Polonia Warszawa, Widzew, Lech Poznań, Warta Poznań...

W 1998 wyjechałem na zachód gdzie podpisałem kontrakt z duńskim klubem Viborg FF. Po pięcioletniej przygodzie w tym klubie zmieniłem barwy klubowe na Odense BK. Z klubem tym związany byłem przez kolejnych pięć sezonów. Na koniec mojej duńskiej przygody podpisałem kontrakt Z Fc Midtjylland.

Ogólnie rzecz biorąc w lidze duńskiej  grałem przez 12 lat bez przerwy. W tym czasie  rozegrałem 363 mecze. Ustanowiłem rekord w największej liczbie rozegranych meczy w lidze Duńskiej jako obcokrajowiec.

W 2000r zostałem wybrany najlepszym bramkarzem  w Danii. I co ciekawe - byłem pierwszym bramkarzem zagranicznym, któremu przypadło to wyróżnienie. Zostałem również wybrany najlepszym zawodnikiem Finałowego meczu o Puchar Danii.

W 363 rozegranych spotkaniach  105 zakończyłem z czystym kontem co klasyfikuje mnie na 2 miejscu  w historii duńskiej piłki. Dwukrotnie zdobywałem Puchar Danii raz z Viborgiem FF i kolejny z Odense BK.

Wiele sukcesów odniosłem w drużynie  Odense BK. Będąc reprezentantem tego klubu występowałem w Lidze Europejskiej  oraz zdobyłem   srebrny i brązowy medal w walce o Mistrzostwo Danii.

Po powrocie do Polski w styczniu 2010 podpisałem kontrakt z Odrą Wodzisław. Bo bardzo dobrej dla mnie rundzie dostałem propozycje gry w Polonii Warszawa. Podczas badań na obozie przygotowawczym okazało się jednak, że moje nerki odmawiają posłuszeństwa i konieczny jest przeszczep.

Chcesz zobaczyć słynnego „Fucking Polak” ? Przyjdź na stadion w piątek 27 sierpnia o godz. 11.00. Nasi bramkarze już o 10.30 są w szatni  !!!

autor: ~Goalkeeper Chemik 2012-08-07 23:25:38

avatar Jezu, jak wy macie wręcz zajebiście. Ja też tak chcę