statystyki szczegółowe

Aktualności

Wda - Tucholanka 5:1

• autor: Kiero, 2012-08-18 14:05

W sobotnie przedpołudnie sprawdziliśmy swoją dyspozycje na tle wicemistrza ligi okręgowej z poprzedniego sezonu Tucholanki Tuchola. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:1. Krótka relacja z tego spotkania w rozwinięciu artykułu.

Zdjęcia z meczu już na naszym "fejsie".

Trener Andrzej Piekarczyk zdecydował jeszcze że składem meczowym oraz zmianami zajmie się Kierownik drużyny a on sam poczyni obserwację poszczególnych zawodników oraz będzie udzielał podpowiedzi taktycznych dla poszczególnych pozycji i formacji. Biorąc pod uwagę aspekty frekwencji treningowej jak i dyspozycję poszczególnych zawodników z poprzednich dwóch sparingów Kiero zdecydował wystawić następującą „jedenastkę” :

Semrau – Wietrzykowski , Kawecki , Kapela , Góra , Lipkowski , Przesmycki , Igliński , Andrzejewski , Dąbrowski , Jarantowicz. Zaznaczyć jednak należy że rywalizacja pomiędzy bramkarzami nadal nie jest rozstrzygnięta i zarówno Semrik jak i Kapi mają po 50 % szans na to który z nich wybiegnie w podstawowym składzie na pierwszy mecz mistrzowski. Sytuacja podobna jest z napastnikami. Dzisiejsze duety dostali po równą ilość minut na wykazanie się. Przejdźmy zatem już do samego meczu. Początek spotkania to wspólne badanie sił i gra bardziej toczyła się w środkowej strefie boiska jednak momentami zarówno Wda jak i Tuchola tworzyły sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Z naszej strony należy odnotować strzał w poprzeczkę Macieja Andrzejewskiego , Jakuba Kapeli sam na sam z bramkarzem. W 30 minucie mamy w końcu upragnioną bramkę. Dobrze dysponowany tego dnia Maciej Andrzejewski przebojem wdarł się w pole karne gdzie został sfaulowany. Pewnym egzekutorem „wapna” okazał się Michał Igliński. Długo nie cieszyliśmy się z tego prowadzenia ponieważ w 37 minucie Tucholanka wyrównuje za sprawą indywidualnych błędów kilku zawodników (omówimy sobie ta sytuacje na najbliższym treningu). Pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym 1:1. Druga połowa to już nasza dominacja. W 47 minucie Michał Igliński świetnie obsługuje Jakuba Przesmyckiego który decyduje się na uderzenie z lewej nogi z około 20-22 metrów. Piłka ląduje w samym okienku bramki. Piękny gol ! Nie zwalniamy tempa i po 4 minutach Łukasz Deruś przeprowadza indywidualną akcję mijając przeciwników w polu karnym po czym wykłada piłke na 5 metr Dawidowi Dąbrowskiemu a ten bez problemów umieszcza piłkę w bramce. Dalej naciskamy. W 52 minucie Maciej Andrzejewski wykonuje rzut rożny wprost głowę wbiegającego na krótki słupek Jakuba Przesmyckiego. Piątą i ostatnią bramkę w tym meczu strzela Patryk Jarantowicz który wykorzystał idealne dośrodkowanie z prawej strony Patryka Kotali.

Podsumowując…….dobry mecz w wykonaniu naszych Orłów plus zadawalający wynik Na kilka nurtujących pytań przed zbliżającą się ligą ten mecz dał już odpowiedzi. Sferę taktyczną zostawię do oceny dla Trenera Andrzeja Piekarczyka ale jak dla mnie jeszcze trochę pracy dlatego w przyszłym tygodniu na treningach skupimy się właśnie na tych czynnikach plus praca z bramkarzami (środa). Dokładny plan na najbliższy tydzień zostanie podany jutro.