Pomagamy bo Wda to jedność !

• autor: Kiero, 2012-11-18 03:10

W sobotę rundę jesienną zakończył junior młodszy Świeckiej Wdy grający w lidze wojewódzkiej a do którego desygnowani byli nasi zawodnicy. Niestety ekipa Unii Janikowo nie stawiła się na mecz i 3 punkt zostały zainkasowane przez walkower. Poniżej  krótkie podsumowanie rundy jesiennej Wdy 96 i Wdy 98 w której grali nasi zawodnicy.

Zacznę może od mistrzów jesieni czyli Wdy 98 grającej w lidze wojewódzkiej trampkarzy. Do drużyny prowadzonej przez Trenera Damiana Ejankowskiego przed sezonem został przesunięty Wojtek Ratkowski. Nasz trener mówi że jest to „transfer czasowy” i że ciągle uśmiechnięty „Gufi” wróci do nas po sezonie. W meczach mistrzowskich popularnym „Rekinom” pomagali dwaj nasi zawodnicy Patryk Jarantowicz i Maciej Góra. Opierając się na statystykach ze strony Wdy 98 „Guri” wystąpił w 4 meczach w pełnym wymiarze czasowym i strzelił 1 bramkę. Nie zostały mu zanotowane asysty a to błąd ponieważ miał ich 4. Natomiast „Jarant” zagrał w 7 meczach , strzelił 4 bramki i zanotował 2 asysty. Tak jak wspomniałem Wda 98 została liderem po rundzie jesiennej z przewagą 1 punktu nad Chemikiem Bydgoszcz i 4 punktami nad Zawiszą Bydgoszcz. Runda wiosenna zapowiada się zatem niezwykle ciekawie . Trzymamy kciuki za złote medale bo było by to niezwykle istotne i prestiżowe wydarzenie w dziejach świeckiej piłki. Na marginesie dodam że „Rekiny” na wiosnę gościć będą na własnym terenie trzech najgroźniejszych rywali (Chemik , Zawisza i Unia) co tylko realnie zwiększa ich szansę na wygranie ligii czego im serdecznie życzymy.

Drugim zespołem w którym grali nasi zawodnicy to ekipa dowodzona przez Trenera Andrzeja Piekarczyka. Słynne „Kociołki” jak dla mnie to  najlepiej grający zespół młodzieżowy Świeckiej Wdy. Miło jest naprawdę patrzeć na ich grę. Po rundzie jesiennej „Jacy” i spółka zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w piętnasto drużynowej lidze wojewódzkiej trampkarzy. Pierwsze miejsce zajął zespół Zawiszy Bydgoszcz z 40 punktami , drugi jest Chemik Bydgoszcz punktów 39 i Wda z dorobkiem 31 pkt. Za plecami naszych „kaesiaków” 4 miejsce zajął Lider Włocławek z 28 pkt. Wda 96 w rundzie wiosennej zagra w grupie mistrzowskiej a jej przeciwnikami będą zespoły: Lidera Włocławek , Drwęcy Golub Dobrzyń , Olimpii Grudziądz , BKS Bydgoszcz , Unii Janikowo i Sparty Brodnica. (Zawisza i Chemik awansowali do rozgrywek krajowych). Cel jaki przyświeca wychowankom Andrzeja Piekarczyka to zapewne wygranie tej grupy czego bardzo sympatycznemu zespołowi życzymy. Niestety drużyna nie posiada swojej strony internetowej gdzie byśmy mogli wniknąć w statystyki naszych piłkarzy i sami też takich nie prowadzimy więc skupie się tylko do poinformowania kto z naszych Orłów brał czynny udział w meczach mistrzowskich: Jakub Kapela , Daniel Semrau , Łukasz Deruś , Maciej Andrzejewski , Miłosz Kawecki , Michał Igliński , Dawid Dąbrowski , Kamil Bonna , Jakub Przesmycki. Oczywiście w różnych sferach czasowych i z różnymi ilościami występów.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla obu ekip i oby tak dalej!

p.s.

Szkoda tylko że do nas na zbiórkę meczową z Gromem Osie nie stawili się wyznaczeni zawodnicy z innych drużyn.

autor: ~anonim 2012-11-18 08:17:45

avatar bardzo fajnie napisane

autor: ~kibic 2012-11-18 16:01:34

avatar Widzę że trener Andrzej Piekarczyk ma silną grupę chodzi mi o orłów z rocznika 97.

autor: ~anonim :) 2012-11-18 22:28:37

avatar No, ma Dawida D.

autor: dabri45 2012-11-19 16:12:13

Profil dabri45 w Futbolowo Wybaczam Kiero

autor: dabri45 2012-11-19 18:06:43

Profil dabri45 w Futbolowo Widzę że jest cenzura bo napisałem jeszcze że na Kierasa to nigdy nie mógłbym być zdenerwowany ponieważ od przyszłego sezonu będę pełnił obowiązki zastępcy Kierownika i jeszcze coś ale widzę że admin nie dopuścił.