Czy w klubie nastąpią jakieś zmiany ?

• autor: Kiero, 2012-11-27 11:13

Sporo ostatnio się słyszało że w naszym klubie od nowego roku nastąpią jakieś zmiany odnośnie drużyn młodzieżowych. Nasi zawodnicy pytali mnie czy coś słyszałem. Aby wiarygodnie odpowiedzieć naszym zawodnikom na postawione pytanie postanowiłem zadzwonić bezpośrednio do Prezesa naszego klubu Krzysztofa Koseckiego. Szczegóły poniżej

Nasza telefoniczna rozmowa trwała 19 minut i 3 sekundy więc zapewniam was że Prezes wyjaśnił mi wszystko bardzo dokładnie. Naszą stronę czytają też ludzie nie związani z naszym klubem więc poinformuję was że doniesienia które krążą wokół ul. Sienkiewicza (ulica przy której jest nasz klub) to takie że nasza drużyna w całości ma od wiosny przejść do Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego gdzie wsparta kilkoma zawodnikami z rocznika 96 walczyła by w grupie mistrzowskiej tej kategorii. Z ligi okręgowej po prostu by zrezygnowano a najlepsi zawodnicy z Wdy 96 przeszli by do Juniora Starszego. Tak w skrócie miała by wyglądać ta zmiana a za nią szereg innych pozytywnych wydarzeń o których może w innym terminie. Co jednak na to Prezes Klubu ?

Mogę Cię  poinformować że w gronie działaczy naszego klubu trwają rozmowy na różne aspekty. Rozważamy różne zmiany które mają ulepszyć przejście zawodnikom młodzieżowym do drużyn seniorskich lecz na razie żadne decyzje nie zostały podjęte. Odpowiedzialnym za stworzenie nowej struktury drużyn młodzieżowych i co za tym idzie nowej formuły trenowania jest Trener I zespołu Marek Końko lecz wiadomo że Trener w naszym klubie jest dopiero od września i trzeba dać mu czas na zapoznanie się z obecną sytuacją i stworzenie nowej. Nie wiem czy zmiany wejdą w życie od stycznia czy też od nowego sezonu  Jeżeli zostanie coś ustalone i wdrożone to obiecuję że jak najszybciej powiadomię ponieważ rozumiem że musicie ustalić sobie plan sparingów , ilość osób na obóz zimowy i wiele innych aspektówstwierdził Prezes Klubu Wda Świecie Krzysztof Kosecki. To tylko fragment naszej rozmowy która daje odpowiedź na pojawiające się ostatnio różnego rodzaju doniesienia.

A teraz tylko mój osobisty komentarz do tej całej sprawy:

Kiedyś już został stworzony taki plan przemian w strukturach drużyn młodzieżowych. Mam go nawet w swoich archiwach na „twardzielu”. Wiadomo że był to plan do wdrożenia w późniejszym czasie a ze względu na różne sytuacje w klubie i szereg pilniejszych przyziemnych spraw do załatwienia ( a było tego naprawdę sporo) został on odstawiony na półkę z napisem „Do realizacji”. Nie będę ukrywał że jestem wielkim orędownikiem tego planu i zmian które z tego tytułu zostaną wprowadzone do klubu. Na pewno Trener Marek Końko wprowadzi też do niego swoje przemyślenia , swoje sugestie , pomysły , autorskie projekty i  wyjdzie z tego naprawdę markowy produkt w co bardzo wierzę bo dobro chłopaków którzy chcą się rozwijać piłkarsko leży mi szczególnie na sercu. Uwierzcie mi na słowo że zmiany które nastąpią wyjdą naszym piłkarzom tylko na dobre. Jestem tego pewny!

Do sprawy na pewno wrócimy gdy zostaniemy oficjalnie powiadomieni o wdrożonych zmianach.

p.s.

acha.....jeszcze jedno. Sprawa utworzenia Akademii Piłkarskiej przy naszym klubie idzie w dobrym kierunku.