Kolejna porcja zmian !

• autor: Kiero, 2013-01-12 17:25

No to możemy Was poinformować już oficjalnie o zmianach które od tej rundy nastąpiły w szeregach naszego zespołu ponieważ nie jest to już żadną tajemnicą.  Wszystko znajdziecie w rozwinięciu artykułu. Zapraszam

Zacznę może od najważniejszej informacji. Otóż nasz zespół w rundzie wiosennej będzie występował w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniora młodszego. Opuszczamy ligę okręgową w której nas nikt nie zastąpi. Zatem za pośrednictwem naszej strony chciałbym wszystkim drużyną z którymi mieliśmy przyjemność się zmierzyć w okręgówce serdecznie podziękować za emocjonujące spotkania w rundzie jesiennej życząc każdej ekipie sukcesów na niwie sportowej.

Muszę Wam szczerze napisać że niezmiernie się cieszę że zarząd klubu podjął taką decyzję i przeniósł nas do L.W. Czeka nas na pewno wielkie wyzwanie ponieważ będziemy występować w grupie mistrzowskiej z najlepszymi ekipami z wyjątkiem Chemika i Zawiszy ponieważ te dwa kluby wywalczyły sobie prawo gry w rozgrywkach ogólnopolskich. Naszymi przeciwnikami będą najprawdopodobniej następujące ekipy: Sparta Brodnica , Unia Janikowo , BKS Bydgoszcz , Olimpia Grudziądz , Drwęca Golub Dobrzyń i Lider Włocławek z którymi rozegramy w rundzie wiosennej po dwa spotkania. Jest to tak zwana grupa mistrzowska więc takim zapewne komfortem psychicznym jest to że z tej grupy nikt nie spada czyli dany klub nie traci miejsca w lidze wojewódzkiej. Wielkie podziękowania za ten wyczyn kierujemy do Trenera Andrzeja Piekarczyka i jego zawodników którzy w jesiennych zmaganiach zajęli bardzo wysokie 3 miejsce. No ale trzeba mieć na uwadze to że będziemy walczyli z zawodnikami o rok starszymi od nas. Wiem że takie starcia nie są nam obce i niejednokrotnie pokazywaliśmy orli pazur więc wierzę że sobie poradzimy. Na pewno występy w tych rozgrywkach pomogą każdemu zawodnikowi podnieść indywidualne umiejętności oraz nabyć cennego doświadczenia w walce z bardzo wymagającymi rywali co tylko przyniesie korzyści w dalszej ścieżce rozwojowej młodego piłkarza.

Jeśli chodzi o skład naszej drużyny to na obecną chwilę nikt nie odchodzi. Wszyscy stawiają się na pierwszym treningu jak i na zimowym obozie dochodzeniowy. Nie będę ukrywał że pewne drobne korekty mogą wystąpić ale to dotyczy tylko Patryka Jarantowicza i Macieja Góra ponieważ ci dwaj chłopcy są z rocznika 1998 i jest propozycja aby w rundzie wiosennej grali we Wdzie 98. Jednak o tym zadecyduje Trener Kazimierz Arbat po przeanalizowaniu sytuacji kadrowej. Będzie też kilka wzmocnień. Na razie dopóki nie ma oficjalnych potwierdzeń mogę zdradzić jedno nazwisko. To gracz bloku defensywnego , zawodnik uczący się w OSSM Bydgoszcz z przynależnością klubową do Tucholanki Tuchola Jan Martin. Zapewne wszystkim wam dobrze znana postać ponieważ jest to klasowy kolega Miłosza Kaweckiego , Łukasza Derusia i Macieja Andrzejewskiego oraz kolega z kadry Jakuba Kapeli a poza tym mieliśmy przyjemność przeciwko niemu grać w kilku sparingach. Są na uwadze jeszcze dwa nazwiska. Ale o tym później.

Zarząd klubu dokonał też przetasowań wśród kadry trenerskiej. Nie będziemy się rozwodzić nad tym kto jaki trener obejmie jaki zespół lecz jesteśmy zobowiązani powiadomić że nasz Trener Piotr Grajewski rozpoczął już przygotowania ze swoim nowym zespołem. Są to chłopcy urodzeni w 2004 r. Będziemy zapewne obserwować , wspierać i dopingować ten zespół jak każdy inny z naszej Wdy , wierząc że wyrosną z nich zawodnicy którzy w przyszłości będą stanowić o sile seniorskiej ekipy która może będzie już występować w rozgrywkach przynajmniej I ligi.

No to na obecną chwilę to tyle odnośnie zmian. A zatem do boju Orły pod opieką nowego Trenera Kazimierza Arbata którego admin strony serdecznie wita w drużynie zapewniając swoją pomoc w kwestiach organizacyjnych nad najlepszym teamem jakiegokolwiek wychowała Wda. Oczywiście to moje zdanie prywatne.

To że uległ lekkim zmianom nasz obóz dochodzeniowy już pisałem a jutro wieczorem  a najpóźniej w poniedziałek poznacie ostateczne szczegóły.

autor: ~Anonim 2013-01-12 18:21:22

avatar A mozna wiedziec na jakie pozycje jeszcze maja byc wzmocnienia ?

autor: Kiero 2013-01-12 18:42:02

Profil Kiero w Futbolowo To pytanie do Trenera który najpierw musi się zapoznać z obecną sytuacją kadrową. Pierwsze decyzje zapadną po zgrupowaniu zimowym

autor: ~anonim 2013-01-12 20:46:27

avatar To będzie wasz stały trener czy jeszcze będą zmiany ?

autor: Kiero 2013-01-13 09:24:42

Profil Kiero w Futbolowo Stały. Do końca przygody z piłką młodzieżową