Kazimierz Arbat Trenerem Roku 2012

• autor: Kiero, 2013-03-26 17:30

Plebiscyt organizowany przez miesięcznik Vistula News oraz telewizję CSW na Trenera Roku 2012 rozstrzygnięty. Miło nam poinformować że ten zaszczytny tytuł przypadł naszemu Trenerowi Kazimierzowi Arbatowi. Serdecznie gratulujemy ! W rozwinięciu artykułu jeszcze kilka szczegółów.

Początek roku to zbieranie tytułów przez przedstawicieli naszej drużyny. Najpierw w plebiscycie organizowanym przez portal sportowy www.sportoweswiecie.pl na sportowy talent 2012 wygrał Maciej Góra a teraz nasz trener zgarnął tytuł Trenera Roku 2012. W tej klasyfikacji walka toczyła się pomiędzy dwoma kandydatami. Trener Arbat walczył z trenerem boksu Leszkiem Piotrowskim i zwyciężył w stosunku 49,71 % do 45,93%. Na kolejnych miejscach uplasowali się Andrzej Struski (koszykówka) , Marek Końko (piłka nożna) i Piotr Okomski (koszykówka). Honorowy patronat nad tym plebiscytem objął przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik który podczas wręczenia pamiątkowej statuetki naszemu trenerowi powiedział: Miło mi że mogę wręczyć Panu nagrodę w takim plebiscycie. Gmina Świecie przez ostatnich kilka lat zwiększyła nakłady na sport o ponad 20 % więc to najlepszy dowód na to jak ważna jest to dla nas dziedzina. Serdecznie Panu gratuluję wygrania tego plebiscytu i życzę sukcesów w dalszej pracy trenera.

My również poprosiliśmy o krótki komentarz trenera Kazimierza Arbata do tego zwycięstwa: Na pewno miło jest otrzymać taki tytuł lecz powiem szczerze że wielkiej wagi do takich wydarzeń nie przywiązuje. Zdecydowanie ważniejsze jest dla mnie wyszkolenie młodych adeptów piłkarskich którzy później będą odbierali zaszczytne tytuły w różnego rodzaju plebiscytach za swoją grę. Mam nadzieją że doczekam czasów kiedy mój wychowanek otrzyma jakiegoś piłkarskiego Oskara lub złotego buta. To naprawdę bardziej mnie by cieszyło. No ale powtarzam że jest to miłe wyróżnienie dla mnie samego i w związku z tym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom które wysłały na mnie SMS w tym plebiscycie.

Jeszcze raz GRATULACJE Trenerze !