Alfabet roku 2013

• autor: Kiero, 2013-12-28 00:44

Końcówka roku już tuż , tuż. Tradycyjnie na naszej stronie w tym czasie należy umieścić piłkarski alfabet roku. Tym razem specjalnie dla naszego portalu  alfabet za rok 2013 przygotował nowy kapitan Świeckich Orłów Maciej Góra. Serdecznie zapraszam.

To już czwarta edycja alfabetu. Pierwszą za rok 2010 opracował były Kierownik drużyny Robert Góra

Rok 2011 spisał były Trener Orłów Piotr Grajewski

A rok 2012 były kapitan Miłosz Kawecki

Tak się jakoś to ułożyło że alfabety spisywali „byli”……. Miejmy nadzieje że w przypadku obecnego kapitana Macieja Góra słowo „były” nie będzie używane przez wiele lat. No to zaczynamy.

A jak ARBAT – Kazimierz. Trener który przejął nasz zespół z początkiem roku 2013. Wprowadzając swoje metody treningowe i wychowawcze doprowadził nas do pierwszego miejsca w lidze i wprowadził nas do makroregionu.

B jak BOBAN – wujek Jaranta. Jeden z wierniejszych naszych kibiców który każdą decyzję sędziego przeciwko nam ostro komentuje. Najbardziej przekonał się o tym „Rudy” ze słuchawką w uchu.

C jak CYLC – Dawid. Może stać się pierwszym zawodnikiem z naszej drużyny który wyjedzie do zagranicznego klubu. W styczniu jedzie na testy do Chievo Werona

D jak DIMUSY – bracia Wietrzykowski Dawid i Damian. Damian gra w naszej drużynie a Dawid jest z Wdy 99 . W październiku doszło do bratobójczego pojedynku gdzie w meczu kontrolnym z kadrą K-P ZPN 98/99 przegraliśmy 3-2. Młodszy Dimus był górą.

E jak EDI – pseudonim Trenera Wdy 98 Damiana Ejankowskiego z którym od pewnego czasu mamy wspólne treningi.

F jak Facebook – jesteśmy cały czas i na tej stronie. Jak do tej pory naszą stronę na „fejsie” polubiło 462 internautów.

G jak GOZDAWA – ośrodek w którym byliśmy na obozie sportowym. Po raz drugi zresztą.

H jak HYMN – utwór o naszej drużynie. Stworzył go nasz kumpel Jakub "Blady" Bednarski.Jeżeli ktoś chce usłyszeć to wystarczy wejść na You Tube i wpisać "Świeckie Orły".

I jak Igliński – Michał. Najlepszy zawodnik sezonu 2012/2013

J jak JANEK – Martin. Kumpel z drużyny który odszedł do Zawiszy. Jak dla mnie ale zapewne i nie tylko Janek był najbardziej wartościowym zawodnikiem który zmienił barwy. Wróże mu dobrą karierę piłkarską.

K jak KAR POL – nazwa międzynarodowego turnieju który wygrał zespół OSSM Bydgoszcz w składzie którego było aż pięciu Orłów (Miłosz Kawecki , Łukasz Deruś , Jan Martin , Maciej Andrzejewski i Błażej Wiesiołek). Niestety tylko jeden z nich gra jeszcze w naszej drużynie.

L jak LECHIA – Gdańsk. Rywal z ostatniego sparingu a na wiosnę rywal w lidze.

Ł jak ŁYSI – Na obozie w Gozdawie wpadliśmy na pomysł aby zgolić głowy na łyso. Niezła beka przy tym była.

M jak MAKROREGION – cel nr 1 osiągnięty !!!!!!

N jak NAGRODY – które otrzymaliśmy od władz powiatu , gminy i klubu za awans. Nagród starosty nie będę wspominał ale Burmistrzowi za kasę mówię WIELKIE DZIĘKI !

O jak ODEJŚCIA – ten rok był jakiś dziwny ponieważ sporo osób odeszło z naszej drużyny. W niektórych przypadkach były to transfery do innych klubów a w niektórych niezrozumiałe dla mnie decyzje. Szkoda.

P jak PRZYSTANEK –….hahaha… tak jakoś wpadło mi słowo przystanek na literkę „P” lecz nie będę tego wątku rozwijał. Wtajemniczeni wiedzą a ja kieruje pozdrowienia dla Jakuba Kapeli…….

R jak REKINY – przydomek drużyny Wda 98 z której kilku chłopaków wspierało nas w meczach ligowych i sparingowych.

S jak STRONA – internetowa. Specjalnie to umieszczam ponieważ chcę zmotywować admina do poprawy jakości naszej strony bo ostatnio trochę została zaniedbana. Myślę że po nowym roku wszystko wróci do normy i stronka znowu będzie zajebista.

T jak TRYBUNA B – miejsce między choinkami na naszym stadionie gdzie nasze mecze oglądają najbardziej zagorzali nasi kibice. Brakuje chyba jeszcze tylko rac bo ogólnie to tam wszystko jest.

U jak U-15 – czyli Mistrzostwa Polski w których brałem udział z kadrą K-P ZPN. Z Wdy był ze mną jeszcze Dawid Cylc. Zdobyliśmy na nich brązowe medale.

W jak WDA !!!! – Świecie. Najważniejszy klub na Świecie

Z jak ZWYCIĘSTWO !!!! – czyli zajęcie I miejsca w rundzie jesiennej ligi wojewódzkiej juniorów młodszych.

autor: ~mama kibic 2013-12-30 18:14:28

avatar no trybuna B tak owszem trafione spostrzezenia...ale SEKTOR RODZINNY tez wiernie kibicuje...POZDROWIENIA OD WSZYSTKICH KIBICUJACYCH MAM ORZELKOW