Trener kadry na meczu

• autor: Kiero, 2014-05-01 08:13

Na meczu Wdy z Lechem Poznań gościł trener reprezentacji Polski rocznika 1998 Robert Wójcik. Działacz klubu Wda i sympatyk naszej drużyny Dariusz Woźniak przeprowadził z trenerem kadry krótki wywiad który ukazał się na oficjalnej stronie naszego klubu a my w rozwinięciu artykułu przekopiowaliśmy go.

Dariusz Woźniak: Co trener reprezentacji Polski robi w Świeciu?

Robert Wójcik: Przyjechałem zobaczyć zawodników z rocznika 1998, przede wszystkim z Lecha Poznań, których sporo gra w kadrze Polski. Od paru meczy obserwujemy również kilku zawodników ze Świecia, którzy w makroregionie zbierają całkiem niezłe recenzje.

Dariusz Woźniak: Możemy zdradzić nazwiska?

Robert Wójcik: Oczywiście nie mam nic do ukrycia. Chodzi mi o bramkarza Karola Murawskiego oraz o Patryka Jarantowicza i młodszego z braci Wietrzykowskich.

Dariusz Woźniak: Czyli jest jakaś szansa, że zostaną powołani na konsultacje.

Robert Wójcik: Tak, klub może się spodziewać, że przyjdzie zaproszenie dla któregoś z chłopców.

Dariusz Woźniak: A jak podoba się Panu cały zespół Wdy?

Robert Wójcik: Widziałem już Wasz zespół w Ostródzie, gdzie zagraliście bardzo fajne zawody. Zespół Wdy jest bardzo dobrze zorganiozwany w obronie i  groźny w kontrze. Posiada bardzo szybkich zawodników: Dawida Cylca i Patryka Jarantowicza. Myślę, że trenerzy wybrali optymalną taktykę dla tego zespołu  na tą ligę. Podoba mi się u chłopaków dyscyplina taktyczna i wola walki.

Dariusz Woźniak: A jakie plany przed reprezentacją?

Robert Wójcik: Mieliśmy właśnie uczestniczyć w turnieju na Ukrainie, ale niestety w związku z sytuacją polityczną turniej został odwołany. W związku z tym najprawdopodobniej w dniach 19-23 maja odbędą się konsultacje. W czerwcu natomiast odbędzie się międzynarodowy turniej na Słoweni, gdzie oprócz gospodarzy i naszej reprezentacji zagrają Ukraina i Węgry. Później turniej Syrenki a następnie w październiku najważniejsze dla nas wydarzenie, rozpoczynają się eliminacje Mistrzostw Europy U-17. W grupie mamy Gruzję, Estonię i Lichtenstein.

Dariusz Woźniak: To może jakiś zawodnik Świeckiej Wdy zagra w tych eliminacjach?

Robert Wójcik: Wszystko w nogach i głowach chłopaków.

Dariusz Woźniak: Dziękuję za rozmowę.

Robert Wójcik: A ja dziękuję za gościnę, za smaczną kawę i życzę powodzenia w lidze.

autor: ~pff 2014-05-01 15:42:44

avatar Dziwy jest fakt ze trener kadry polski chce powolac jaranta ( 0 asyst i goli) a cylca ( 5 bramek) nie. Widac ze boi sie pracy z lepszym zawodnikiem ale z trudniejszym charakterem.