Nowy sprzęt treningowy

• autor: wdajabex, 2010-08-13 17:20

Rodzice „Świeckich Orłów” to prężna organizacja która świetnie działa  poza treningami i meczami. Wynikiem ich działań jest kolejny już konkretny zakup nowego sprzętu treningowego.

Dziś  przed treningiem odbyła się przymiarka  nowych ortalionów które zawodnicy otrzymają przed pierwszym meczem ligowym nowego sezonu. Rada Rodziców zadecydowała również że zawodnicy oprócz ortalionów otrzymają  torby sportowe , spodenki i getry  treningowe. Cały ten sprzęt jest już zamówiony. Dodatkowo dla całego zespołu został zakupiony nowoczesny sprzęt do treningów koordynacyjnych a nasz Trener otrzyma stoper nowej generacji który ma wbudowany monitor serca dzięki którym będzie można za pośrednictwem bezprzewodowej transmisji danych z nadajnika umieszczonego w pasie zapiętym wokół klatki piersiowej  pokazywać wartość procentową tętna w trzech przedziałach wartości oznaczonych różnymi kolorami. Oprócz tego można ustawić górną i dolną granicę tętna, która będzie przypominać o wykonywaniu ćwiczeń w określonym przedziale tętna. Dzięki temu możliwe jest skuteczne monitorowanie akcji serca, bardziej efektywny trening oraz zapobieganie ewentualnym zasłabnięciom. Zostaną również zakupione dwie piłki meczowe najwyższej klasy.

Koszt całej inwestycji sięga w granicach 4 tysięcy złotych zatem prosi się wszystkich zawodników o dbanie i pilnowanie tego sprzętu. Żeby nie powtórzyła się sytuacja że kadra po obozie uzbierała worek rzeczy treningowych które zapewne ze zmęczenia zawodnicy zostawiali na boisku.