Wda Świecie 97/98 - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Buttony

Kalendarium

18

04-2024

czwartek

19

04-2024

piątek

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 69, wczoraj: 2622
ogółem: 3 014 970

statystyki szczegółowe

Aktualności

Leczenie urazów

  • autor: wdajabex, 2010-08-25 12:31

Badania w przychodni sportowej w Bydgoszczy jak już wielokrotnie wspomniałem było dla naszej drużyny naprawdę pozytywnym aspektem w wyniku czego dowiedzieliśmy się bardzo dużo o zdrowiu naszych zawodników i o ich dalszym odżywianiu jak i leczeniu.

Dla przykładu tutaj podam że dzięki tym badaniom wykryty został uraz stopy naszego kapitana Miłosza Kaweckiego oraz problemy z sercem Jakuba Kapeli . Obaj zawodnicy wzięli sprawy bardzo poważnie do siebie i obaj podali się leczeniu swoich dolegliwości. Miłosz co dziennie chodzi na fizjoterapie a Kuba nosi całodobowy aparat Holtera.

 

Co to jest aparat Holtera ?

 

Aparat do badania metodą Holtera wygląda jak walkman. Przytwierdza się go do paska w talii. Odchodzi od niego 5 elektrod, które lekarz przykleja na lewej piersi, wokół serca. Wcześniej odtłuszcza ją spirytusem lub eterem.
Noszenie aparatu zwanego holterem w niczym nie może nas ograniczać. Przeciwnie, by badanie było wiarygodne, powinniśmy robić to, co zwykle. Musimy tylko prowadzić dziennik i zapisywać w nim czas posiłków, spacerów, kierowania autem i opisywać objawy (np. kołatanie serca, zawroty głowy, duszności). Jedynym odstępstwem od zajęć jest to, że z holterem nie możemy się kąpać. Zamoczenie elektrod uniemożliwiłoby wykonanie badania.
Co jakiś czas trzeba sprawdzać, czy elektrody są przyklejone do skóry i połączone z aparatem. Gdyby się odkleiły, należy je przykleić w tych samych miejscach plastrem bez opatrunku. Jeśli odłączy się przewód od holtera, musimy ponownie go wcisnąć (końcówka działa jak zatrzask).

Wielką zaletą badania holterowskiego w porównaniu z innymi metodami diagnozowania jest to, że pokazuje pracę serca również podczas snu. U niektórych osób właśnie wtedy i tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji. Kiedy śpimy, większość czynności, jakie wykonuje nasz organizm, zostaje spowolniona. Zdarza się jednak, że oddech jest wyjątkowo płytki, powolny i nie dostarcza organizmowi odpowiedniej porcji tlenu. Wpływa to negatywnie na pracę serca. Te wszystkie zakłócenia lekarz może odczytać z zapisu holtera.

Impulsy elektryczne, wytwarzane stale przez nasze serce, są w czasie badania zapisywane na taśmie magnetofonowej albo elektronicznie. Po upływie 24 godzin lekarz odczytuje i analizuje zapis, porównując go z prowadzonymi przez nas notatkami. Wyniki interpretuje za pomocą specjalnego programu komputerowego. Na podstawie sporządzonych wykresów może postawić precyzyjną diagnozę i rozpocząć leczenie.
Niektórzy niesłusznie obawiają się, że holter pogorszy stan ich zdrowia, zakłócając pracę serca. Nie ma nawet najmniejszego ryzyka. Badanie nie boli, jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, czyli nie narusza tkanek ciała.
 


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [806]
 

autor: ~Kiero Guri 2010-08-25 12:35:05

avatar Zdrówka chłopacy !


autor: ~klaudiax3. 2010-08-27 11:33:01

avatar wracajcie Do zdrowia joł : D


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wyszukiwarka

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 15

Tabela ligowa

Juniorzy » Inne rozgrywki
1. Lech Poznań Lech Poznań 35 bz
2. Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin 28 bz
3. Warta Poznań Warta Poznań 22 plus
4. Arka Gdynia Arka Gdynia 22 plus
5. Wda Świecie Wda Świecie 21 minus
6. Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk 17 bz
7. AP Pogoń Szczecin AP Pogoń Szczecin 15 bz
8. Pogoń Mogilno Pogoń Mogilno 3 bz

Wyniki

Ostatnia kolejka 14
Lech Poznań 2:0 Wda Świecie
Pogoń Szczecin 6:1 Pogoń Mogilno
Arka Gdynia 2:0 Lechia Gdańsk
AP Pogoń Szczecin 1:3 Warta Poznań

Statystyki drużyny