statystyki szczegółowe

Aktualności

Wda - Start Warlubie 1:1

• autor: wdajabex, 2010-10-03 15:01

Wydarzeniami które miały miejsce w dzisiejszym meczu można by było obdzielić kilka spotkań. Nie uznane prawidłowo strzelone dwie bramki , niewykorzystany karny , szereg ostrych fauli w tym jeden brutalny na naszym bramkarzu który musiał opuścić boisko , przedłużony  mecz o 11 minut i…………ziejący alkoholem sędzia.

Naprzeciw siebie stanęły dziś dwa równorzędne zespoły które za wszelką cenę chciały zdobyć 3 punkty jednak to zawodnicy Wdy schodzili strasznie smutni a drużyna Startu cieszyła się po końcowym gwizdku sędziego tak jakby ten mecz wygrała.

Trener Piotr Grajewski lekko przemeblował wyjściowy skład. Od pierwszych minut grę w ataku zaczął Dawid Świerczyński a na ławie usiadł Kamil Bonna. W pierwszej jedenastce nie zobaczyliśmy też Arka Koniecznego a na boku pomocy zagrał za to Patryk Malinowski.

Początek meczu nie przysporzył kibicom wielkich emocji za to opiewał w szereg ostrych fauli ze strony Startu za co sędzia zawodów  karał ich 3 minutowym zejściem z boiska. Szkoda tylko że chyba tych najostrzejszych nie widział jak ten na Patryku Jarantowiczu który z płaczem musiał skorzystać z pomocy medycznej. W 21 minucie nasz Trener decyduje się na pierwszą zmianę i za Bruna Bonisławskiego wchodzi Kamil Bonna i po dwóch minutach po długim podaniu od Macieja Góry wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela bramkę. Sytuację tą w piłce nożnej nazywa się „nosem trenera”. Do przerwy wynik nie ulega zmianie , prowadzimy 1:0. Po przerwie na placu gry pojawia się Patryk Kotala w miejsce Dawida Świerczyńskiego i gra naszego zespołu staje się szybsza. Co rusz lewym skrzydłem zrywa się obrońcom Kamil Bonna i w 60 minucie jeden z jego rajdów nieprzepisowo powstrzymuje obrońca gości. Sędzia zawodów wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Maciej Góra i silny jego strzał trafia w poprzeczkę. Od tego momentu zaczyna się spektakl pana sędziego który dwukrotnie nie uznaje nam prawidłowo strzelonych bramek. Najpierw Kuba Kapela rusza prawym skrzydłem , zagrywa w pole karne a tam zamykający akcje Kamil Bonna uderza precyzyjnie piłkę do siatki. Sędzia odgwizduje pozycje spaloną ale nie widzi lub też nie chce zauważyć że jeden z obrońców Startu stoi na linii bramkowej. Skandal ! Druga sytuacja to kolejny dowcip pana sędziego nadający się do filmu „Piłkarskie Jaja” . Po wrzuceniu piłki w pole karne bramkarz gości ją wypluwa a stojacy obok Patryk Kotala piłkę wpycha do bramki. Wszyscy łącznie z piłkarzami Startu są przekonani że zaczynamy od środka tylko sędzia uznaje że nastąpił faul na bramkarzu. No totalna kpina ! Po tych sytuacjach drużyna z Warlubia jakby dostała wiatru w żagle i coraz śmielej przeprowadzała groźniejsze ataki. Gdy wydawało się jednak że nasi zawodnicy dotrwają z tym wynikiem do końca w 65 minucie nasz bramkarz Daniel Semrau zostaje brutalnie sfaulowany i niestety musi opuścić boisko. Tu nastąpił kolejny akt braku jakichkolwiek predyspozycji sędziego aby prowadzić zawody piłkarskie a mianowicie wskazuje on iż to nasz bramkarz faulował. No kpina , dramat ! Ale to nic. Sędzia widząc że drużyna z Warlubia dosyć mocno przycisnęła w końcówce przedłużył mecz…..uwaga……o 11 minut!!! Zatem pierwszą połowę według sędziego w kategorii Trampkarza gra się 35 minut a drugą 46 i właśnie w 46 minucie drugiej połowy tracimy gola.

Co tu dalej więcej  pisać. Oczywiście po tej bramce mecz się skończył a sędzia przy ogromnych gwizdach i obelgach ze strony kibiców chwiejnym krokiem udał się do szatni. Zapewne dokończyć to czym się delektował przed i w przerwie meczu.

1-0  23’ Kamil Bonna

1-1  70’+11’ zawodnik z Warlubia

Skład: Semrau (65’ Siuda) , Pawlisz , Góra , Kawecki , Kapela , Lipkowski (50’ Konieczny) , Graczyk , Bonisławski (21’ Bonna) , Malinowski (63’ Bogdański S.) , Jarantowicz , Świerczyński (36’ Kotala)