statystyki szczegółowe

Aktualności

Wda - Serock 5:1

• autor: wdajabex, 2010-11-14 21:24

Wspaniałe pożegnanie z rundą jesienną sezonu 2010/2011 zgotowały szeroko zebranej publiczności nasze Orły. Po świetnym spotkaniu Wda Jabex Świecie wygrała z Pomorzaninem Serock 5-1 a miano bohatera spotkania śmiało można przyznać Jakubowi Kapela który ustrzelił hattricka.

W galerii są już zdjęcia z tego meczu

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego delegacja naszej drużyny wręczyła kwiaty i drobny upominek pani prezes Strażaka Przechowo Jolancie Grajewskiej za to że prze cała rundę mogliśmy trenować i rozgrywać swoje mecze na boisku w Przechowie.

Początek meczu to prawdziwe wejście smoka Patryka Jarantowicza . Już w 3 minucie nasz „Jarantek” dał popis swoich umiejętności strzeleckich i po złym wybiciu piłki przez bramkarza gości Patryk sprytnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Minęło dosłownie 3 minuty od strzelenia pierwszej bramki  a publiczność po raz drugi oklaskiwała „Jaranta”. Tym razem po kapitalnej asyście Jakuba Kapeli Patryk znalazł się sam na sam z bramkarzem i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Nadeszła 16 minuta meczu i do głosu doszedł bohater meczu Jakub Kapela który nie przesadzając zdecydował się na strzał z około 32-33 metrów. Piłka po uderzeniu ze snajperską dokładnością wpadła idealnie w same okienko bramki. Gol „stadiony świata” ! Wprost wymarzone i wyśmienite uderzenie. Brawo Jakub! Ktoś by pomyślał może że to jakiś fuks albo przypadek. Nic bardziej mylnego. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do nas. Jednak w 44 minucie drużyna z Serocka strzeliła swojego honorowego gola. Mały swój udział w tej bramce miał nie kto inny jak Jakub który  wślizgiem przyblokował strzał napastnika gości , piłka tak niefortunnie została wybita że trafiła do drugiego napastnika który bez problemu umieścił ją w bramce. Po stracie gola minęło dosłownie dwie minuty. Na rajd lewą stroną zdecydował się Maciej Góra idealnie obsługując Jakuba Kapelę. Nasz popularny „Rex” postanowił po raz drugi sprawdzić z dalszej odległości umiejętności bramkarza i po raz drugi się nie pomylił. Gol z około 28 metrów znowu można by nazwać „Stadiony świata”. W dalszej części gry nadal nasz zespół miał zdecydowaną przewagę. Bramkę strzelił Patryk Malinowski jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej . Trzy sytuacje nazwijmy je stuprocentowe miał Dawid Świerczyński. Dwukrotnie uderzał piłkę głową a raz strzelał z 16 metrów jednak zawsze na posterunku był bramkarz gości. Ostatni jednak cios ekipie z Serocka nasze Orły zadały w 60 minucie. W polu karnym został sfaulowany Brajan Graczyk a pewnym egzekutorem rzutu karnego był Jakub Kapela który tym samym ustrzelił  hattricka , dla zespołu piątą bramkę która była ostatnią w tym meczu i ostatnią w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011.

Po meczu wszyscy razem wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi zjedliśmy kiełbaskię z grilla a Prezes Wdy Krzysztof Kosecki w krótkich słowach podziękował nam za udaną runde jesienną i wręczył każdemu zawodnikowi słodki upominek.