Podsumowanie roku 2010

• autor: wdajabex, 2010-12-29 17:40

Nadszedł czas aby podsumować rok 2010. Poniżej przeczytacie w telegraficznym skrócie wszystko to co się wydarzyło w naszej drużynie w odchodzącym roku.

Zapraszam do lektury

Rok 2010 rozpoczęliśmy od dochodzeniowego obozu sportowego, gdzie podczas ferii zimowych chłopcy trenowali dwa razy dziennie oraz mieli zapewniony posiłek. Treningi odbywały się w SP 5 (dopołudnia), a po obiedzie, zawodnicy biegali w terenie lub ćwiczyli aerobic. Po zakończonym obozie przygotowawczym wzięliśmy udział w kilku turniejach halowych. Najpierw pojechaliśmy na turniej do Torunia, gdzie wygraliśmy bezapelacyjnie wszystkie mecze, a nasz zawodnik Jakub Kapela został wybrany MVP Turnieju. Na kolejny turniej do Chojnic, gościnie pojechali nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 1998 z drużyną WDA Gresta i również zajęli I miejsce, a Patryk Jarantowicz z 17 golami został królem strzelców turnieju. Później udaliśmy się do Koronowa, gdzie w bardzo silnie obsadzonym turnieju przegraliśmy walkę o brązowe medale, dopiero po serii rzutów karnych. Następny nasz turniej to miejscowość Paterek koło Nakła, gdzie uczestniczymy co roku, bo według nas ten turniej noszący rangę Międzynarodowego, ze względu na udział drużyny z różnych krajów Europy jest jednym z najlepiej organizowanych turniejów dla młodzieży. Na tym turnieju zajęliśmy V miejsce na 14 ekip, ale znowu zabraliśmy indywidualne wyróżnienie - Jakub Kapela został królem strzelców turnieju i w nagrodę oprócz symbolicznej statuetki otrzymał …..rower górski!!!  Przed rozpoczęciem rundy wiosennej Ligi Wojewódzkiej w kategorii „Młodzika”, zawodnicy rocznika 1998 wzięli udział w corocznym cyklu Grand Prix o Puchar Prezesa Stowarzyszenia WFBC, który odbywa się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu. Jest to impreza dla uczniów klas podstawowych, gdzie co tydzień grają przeciwko sobie reprezentacje poszczególnych klas, a z każdego turnieju wybiera się dwóch najlepszych zawodników, którzy otrzymują tytuł MVP Grand Prix. Takie właśnie wyróżnienie otrzymało kilku naszych zawodników, a turniej po raz drugi z rzędu wygrała  SP8, gdzie uczęszcza najwięcej naszych piłkarzy.

Na koniec sezonu 2009/2010 zajmujemy VI miejsce za drużynami z najsilniejszych ośrodków w naszym województwie z minimalną stratą punktową : Zawisza , Lider , Unia , Chemik , Olimpia. W dalekim polu pozostawiamy takie drużyny jak Sparta Brodnica , Pomorzanin , TKP , Cuiawia, BKS  i Zdrój.

Największym jednak sukcesem roku 2010 było wywalczenie złotych medali przez Macieja Góra i Patryka Jarantowicza z reprezentacją K-PZPN rocznika 1998 na Mistrzostwach Polski, które odbywały się na boiskach województwa łódzkiego. Jest to dla tych chłopców  jak i całego klubu sportowego WDA  przeogromny sukces, ponieważ jeszcze nigdy w historii piłki nożnej naszego klubu żaden jej wychowanek nie został Mistrzem Polski.

Przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego, rozpoczęliśmy od wyjazdu na obóz sportowy do Więcborka. Przez tydzień, solidnie trenowaliśmy dwa razy dziennie plus rozruch poranny. Rozegraliśmy dwa sparingi z drużynami ze stolicy, obydwa wygrywając 3:2 i 4:2. Po obozie przeszliśmy kompleksowe badania lekarskie w przychodni sportowej w Bydgoszczy i ruszyliśmy w nowy sezon piłkarski 2010/2011. Sezon ten jest dla nas o tyle trudny, gdyż My jako Trampkarz II rozgrywamy swoje mecze z drużynami o rok starszymi od siebie, a w przypadku naszych chłopców z rocznika 98, ta różnica wynosi dwa lata. Po rundzie jesiennej zajęliśmy V miejsce, będąc drużyną, która straciła najmniej bramek (8) i trzecią ekipą, która tych bramek strzeliła najwięcej. Mamy nadzieję, że obecny sezon zakończymy na medalowym miejscu.

W listopadzie w turnieju, który odbył się w ramach akcji „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” organizowanego przez stowarzyszenie „Nigdy Więcej” z Warszawy, drużyna Wda Gresta Świecie, w której zagrali chłopcy z naszej drużyny Maciej Góra , Dawid Świerczyński , Patryk Jarantowiczi Wojtek Ratkowski, zajęła I miejsce, a Patryk Jarantowicz został Królem Strzelców Turnieju.

Rok 2010 uświetniliśmy spotkaniem integracyjnym w miejscowej kręgielni, gdzie kadra drużyny wraz z rodzinami, życzyła swoim wychowankom kolejnego udanego roku i wspaniałych sukcesów na arenach sportowych.

Na koniec chciałbym złożyć serdeczne podziękowania firmie „Jabex”, naszemu sponsorowi patronackiemu oraz firmą "Miroja”, "Saturn" , "Arkada” i "Kemira”, za wsparcie finansowe, które zostało nam udzielone w roku 2010.

autor: ~anonim 2010-12-29 23:27:06

avatar Kiero sie stara. dobry artykuł.