Wda ¦wiecie 97/98 - strona oficjalna

Aktualno¶ci

Wywiad z Czasu ¦wiecia

• autor: wdajabex, 2011-02-23 11:46

Tygodnik „Czas ¦wiecia” w pi±tek og³osi³ zwyciêzców plebiscytu na Sportowca Roku 2010. Jak wiemy w kategorii „M³odzicy-Juniorzy” wygra³ zawodnik naszej dru¿yny Maciej Góra. Poni¿ej przedstawiamy wywiad z „Gurim” który przeprowadzi³ redaktor sportowy tygodnika Micha³ Partyka w domu Macieja.

Tak jak zapowiadali¶my w poprzednik naszych artyku³ach wracamy do tematu plebiscytu i przedstawiamy ca³y wywiad który ukaza³ siê w pi±tkowym numerze „Czasu ¦wiecia” z naszym zawodnikiem

Maciej Góra: Marzy mi siê Camp Nou

Pi³karz dru¿yny Trampkarza II WDY Jabex ¦wiecie prowadzonej przez Trenera Piotra Grajewskiego. Obroñca kadry województwa kujawsko – pomorskiego z któr± wywalczy³ z³oty medal turnieju im. Leszka Jezierskiego o Puchar Prezesa PZPN , uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Polski do lat 12.

„Czas ¦wiecia” : Od jak dawna grasz w pi³kê ?

Maciej Góra: W zasadzie to zacz±³em od dnia moich drugich urodzin. Wtedy dosta³em od taty w prezencie pierwsz± pi³kê. A tak na powa¿nie , to treningi w Klubie Sportowym Wda ¦wiecie rozpocz±³em w kwietniu 2007 r. pod okiem trenera Piotra Grajewskiego.

Czy gra w pi³kê sprawia ci przyjemno¶æ ?

- Tak , czujê zami³owanie do tej dyscypliny sportu. Podchodzê ambitnie do treningów by byæ coraz lepszym zawodnikiem. Zwyciêstwo w plebiscycie jeszcze bardziej mnie zmotywuje do pracy by w ten sposób podziêkowaæ wszystkim tym którzy wysy³ali na mnie SMS-y.

Jak znalaz³e¶ siê w kadrze wojew. z któr± zdoby³e¶ pó¼niej Mistrzostwo Polski do lat 12?

- Zaczê³o siê od tego ¿e trener wytypowa³ trzech zawodników z naszego zespo³u Trampkarza II. Przeszed³em przez ca³± seriê konsultacji , sparingów i wraz z koleg± z zespo³u Patrykiem Jarantowiczem dostali¶my szansê gry w kadrze.

Jak wspominasz wystêpy w kadrze i zwyciêstwo w turnieju ?

- Bardzo mile. Nawi±za³em znajomo¶ci z ch³opakami z innych województw , szczególnie z województwa wielkopolskiego. Ale najbardziej emocjonuj±ca chwila jak± prze¿y³em to wygrane przez nas rzuty karne w meczu fina³owym z województwem ¶l±skim. Ka¿dy ba³ siê wzi±æ na siebie odpowiedzialno¶æ do wykonywania „jedenastek”.

Jakim klubom kibicujesz ?

-Jestem oczywi¶cie kibicem Wdy ¦wiecie oraz hiszpañskiej FC Barcelony.

Na co dzieñ masz mo¿liwo¶æ podpatrywania zawodników z seniorskiej dru¿yny Wdy , na kim starasz siê wzorowaæ ?

- Jestem obroñc± i dlatego chyba moimi ulubionymi zawodnikami Wdy ¦wiecie s± defensorzy: Kuba Malczuk i Piotr ¯urek. Na pewno patrz±c na ich grê i zachowanie na boisku , mogê siê sporo nauczyæ.

A z pi³karzy zagranicznych , kto jest twoim idolem ?

- Brazylijczyk Dani Alves oraz Lionek Messi. Alves jest obroñc± i bardzo podoba mi siê jego styl gry. Natomiast Messi to chyba ulubieniec wszystkich kibiców Barcelony.

Jakie s± twoje marzenia zwi±zane z futbolem ?

- Najpierw chcia³bym zagraæ w dru¿ynie seniorów Wdy ¦wiecie potem spróbowaæ swych si³ w ekstraklasie. Marzy mi siê równie¿ wystêp w Lidze Mistrzów na stadionie Camp Nou w koszulce Barcelony.

Dziêkujê za rozmowê i ¿yczê spe³nienia marzeñ.

autor: ~Karolina Jarantowicz 2011-02-23 12:43:28

avatar Jeszcze raz gratulacje!!!

autor: ~patrycja 2011-02-27 12:55:56

avatar super wywiad kuzynie i ¿yczê ci spe³nienia marzeñ

Autor: Tre¶æ:pozosta³o znaków:

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 15