Rex wrócił z kadry

• autor: wdajabex, 2011-03-20 16:29

W niedzielę w godzinach popołudniowych wrócił ze swojego pierwszego zgrupowania kadry K-PZPN rocznik 97 Jakub Kapela. Popularny „Rex” zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i już otrzymał powołanie do ścisłej kadry na mecz z reprezentacją województwa warmińsko- mazurskiego który odbędzie się 31 marca w Olsztynie .

Brawo Jakub !!!!!!

Jak przebiegały konsultację dowiecie się  w artykule poniżej.

Pierwsze w tym roku jak i pierwsze dla Jakuba konsultacje kadry odbyły się na obiektach Zawiszy i Chemika Bydgoszcz. Trwały dwa dni i podzielone były na kilka etapów. Wspomnę tylko jeszcze że zawożąc go na to zgrupowanie nasz Świecki Orzeł był bardzo stremowany , czego nie krył i głośno mówił że ma przysłowiowego „bobla”. Jednak gdy wieczorem do niego zadzwoniłem był już wyluzowany i zadowolony po swoim pierwszym dniu na kadrze. Wróćmy jednak do początku. Po przyjeździe na miejsce zbiórki nastąpiło przywitanie wszystkich zebranych zawodników ze sztabem trenerskim. Następnie grupa udała się na boisko Chemika aby rozegrać mecz testowy z drużyną Chemika Bydgoszcz rocznik 96. Kadra ten mecz przegrała 2:3 jednak nasz Kuba był po meczu bardzo chwalony za swój występ. Kilka dobrych przechwytów , wygrane pojedynki jeden na jeden i oddane celne strzały z dalszej odległości w światło bramki zaowocowały tym że sztab był pod wrażeniem naszego zawodnika. Po meczu obiad , dalsze rozmowy z kadrą i zajęcia na obiektach Zawiszy po których zapadły już pierwsze weryfikacje i oceny poszczególnych zawodników. Później kolacja i zasłużony odpoczynek w hotelu.

Niedziela to kolejny dzień „walki” o następne powołania na kadrę.  Tym razem dwugodzinne zajęcia taktyczne oraz sparing z AZS Bydgoszcz rocznik 95 który to kadra wygrała 6-5. Jakub wyszedł w pierwszym składzie grając na pozycji ostatniego obrońcy a w drugiej części meczu został przesunięty na defensywnego pomocnika. Na zakończenie obiad i decydujące rozstrzygnięcie kto się nie sprawdził  a kto otrzyma powołanie na kolejny mecz towarzyski tym razem z kadrą województwa warmińsko mazurskiego. Tak jak już wspomniałem w zapowiedzi tego artykułu kolejny wychowanek Piotra Grajewskiego jest kadrowiczem !!!!!

Brawo Trenerze !!! Twoja ciężka i wytrwała praca aby wpoić naszym Orłom tajniki piłkarskiego rzemiosła nie idzie na marne !

Największe gratulacje składamy  Jakubowi który udowodnił  że wytrwałą pracą można wiele osiągnąć

Brawo Jakub !!!

Skontaktowałem się jeszcze z Trenerem kadry 97 Andrzejem Magowskim i w rozmowie telefonicznej nie krył zadowolenia z postawy Jakuba Kapeli. Bardzo wysoko ocenił jego piłkarskie predyspozycje oraz na koniec powiedział że jeżeli jeszcze gdzieś ukrywamy zawodników pokroju Kapeli to mamy natychmiast ich przywozić.

Za tydzień kolejne Orły jadą na konsultacje kadry. Tym razem walczyć o miejsce w ścisłej kadrze rocznika 98 będą Maciej Góra i Patryk Jarantowicz. Za tych dwóch Orzełków również trzymamy mocno kciuki i oby udało im się tak jak Jakubowi.

autor: wdajabex 2011-03-20 16:33:34

Profil wdajabex w Futbolowo Brawo Rex !!! Wierzyłem w Ciebie i się nie zawiodłem !

autor: felicja96 2011-03-21 13:36:51

Profil felicja96 w Futbolowo Brawo!!!!