statystyki szczegółowe

Aktualności

„Gniazdo Orłów” niezwyciężone !

• autor: wdajabex, 2011-05-14 13:59

Po kapitalnym spotkaniu Świeckie Orły wygrały z v-ce liderem Startem Pruszcz aż 6:2 ! Tak grającą drużynę z pełnym zaangażowaniem i wolą walki chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu.  Debiut na nowym sztucznym boisku w pełni udany.

Poniżej relacja ze spotkania a galerii są już zdjęcia z tego meczu.

Mecz na samym początku nie ułożył się najlepiej ponieważ już w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zawodnik gości idealnie wyszedł na czystą pozycje i po położeniu naszego bramkarza Daniela Semrau strzelił do pustej bramki. Riposta z naszej strony przyszła bardzo szybko bo już w 11 minucie idealnie piłkę wykłada Jakubowi Przesmyckiemu Maciej Góra. „Przesmyk” z ostrego kąta umieszcza piłkę strzałem w dalszy róg bramki. Nadchodzi 18 minuta i po raz drugi daje znać o sobie Kuba Przesmycki. Tym razem ruszył ze środka pola i po kolei mijał jak tyczki zawodników Startu by na sam koniec precyzyjnym strzałem wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Tak jak w przerwie powiedział nam tata Jakuba po tej bramce „Czapki z głów”. Piękna indywidualna akcja ! Przy wyniku 2:1 dla nas sędzia zawodów kończy pierwszą połowę.

Druga część meczu zaczyna się znowu niefortunnie dla nas tak jak pierwsza część ponieważ Start po błędzie w kryciu strzela nam wyrównującego gola. To jednak było na tyle co zademonstrował v-ce lider. Pozostała część pojedynku należała już tylko do nas i to MY zbieraliśmy łupy wojenne. W 55 minucie Brajan Graczyk bije rzut rożny , Maciej Sykuła świetnie zamyka prawe skrzydło i bezpośrednim strzałem pod poprzeczkę strzela trzecią bramkę. 60 minuty kolejny stały fragment daje nam podwyższenie wyniku. Tym razem Jakub Kapela wrzuca mocną piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Obrońcy Startu niezbyt precyzyjnie ją wybijają na 17 metr gdzie dopada do niej Brajan Graczyk i plasowanym strzałem przy slupku strzela 4 gola. 63 minuta Maciej Sykuła kończy strzałem z prawej strony swoją akcję , bramkarz z Pruszcza po obronie wypluwa ją przed siebie a tam nie pilnowany Michał Igliński bez najmniejszych problemów strzela praktycznie do pustej bramki. Ostatnia bramka to przecudowna asysta Kamila Bonny który po minięciu kilku zawodników wystawił piłkę jak na tacy Brajanowi Graczykowi  na 16 metr. Brajan huknął jak z armaty w same okienko ! Tym golem kończymy festiwal strzelecki. Start Pruszcz na kolanach ! Gniazdo Orłów nadal nie zdobyte  ! I oby tak dalej chłopacy !

Nasze miasto , nasze boisko , nasze zwycięstwo !!!

Skład: Semrau , Konieczny , Kapela , Kawecki , Góra , Sykuła , Przesmycki , Igliński (65’ Bogdański S.) , Ratkowski (58’ Bronisławski) , Jarantowicz (45’ Bonna) , Graczyk

6’   0:1  zawodnik Startu

11’   1:1  Przesmycki (as. Góra)

18’   2:1  Przesmycki

42’   2:2  zawodnik Startu

55’   3:2  Sykuła (as. Graczyk)

60’   4:2  Graczyk (as. Kapela)

63’   5:2  Igliński (as. Sykuła)

65’   6:2  Graczyk (as. Bonna)